Забавлявайте се във форума на Лейди Попюлар! Ако сте регистриран, влезте в профила си! Ако не сте се регистрирали, веднага го направете и се забавлявайте с нас!
Забавлявайте се във форума на Лейди Попюлар! Ако сте регистриран, влезте в профила си! Ако не сте се регистрирали, веднага го направете и се забавлявайте с нас!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Има ли Бог?

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
~Starlight.
Новак
Новак
~Starlight.


Брой мнения : 1
Дата на регистрация : 14.05.2012
Възраст : 27
Място,където живее : Wonderland

Има ли Бог? Empty
ПисанеЗаглавие: Има ли Бог?   Има ли Бог? EmptyПон Май 14 2012, 21:06

Така, в тази темичка предлагам да обсъдим един въпрос, по който съм сигурна, че мнозина от вас са разсъждавали и умували.

Има ли Бог?
Защо да или не(зависи от отговора ви)?
Какво разбирате под Бог?


Ще бъда щастлива,ако изкажете гледната си точка опирайки се не само на зададените от мен въпроси.

Моята гледна точка:
Няма Бог. Чисто и просто не мога да повярвам,че има някаква божествена сила, която,както се казва, "дърпа конците". Не вярвам в Бог, вярвам в науката и материалното. Вярвам в онова, което мога да видя/чуя/докосна/усетя.
Ако имаше Бог, той нямаше да позволи всичко това, което се случва по Земята, да бъде такова,каквото е. Ако имаше Бог, той щеше да ни пази или поне малко да ни помага. Ако имаше Бог, той не би бил толкова жесток.
За мен Бог би олицетворявал светлината, добротата, разума на човечеството. Той е като Дядо Коледа-хората не вярват в нещо материално, а в духовното. Но все пак, не не вярвам. Не мисля, че някой ни помага, не мисля, че молитвата е съобщение към някого. Не, просто мисля, че хората просто имат нужда да вярват в нещо, нещо, което да ги води по пътя им, да има дава надежда...

Anyway, if God exists, I hope He has a good excuse.

Как мислите вие :)
Върнете се в началото Go down
emito
Срамежливко
Срамежливко
emito


Брой мнения : 58
Дата на регистрация : 03.03.2011

Има ли Бог? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Има ли Бог?   Има ли Бог? EmptyНед Май 27 2012, 09:04

Има ли Бог? ами не съм много вярваща, но тайничко...не знам не вярвам напълно, но и не отричам че не съществува
Защо да или не(зависи от отговора ви)? ами като малка не съм възпитана да ходя на църкви, да уча библията и тем подобни..родителите ми са скиптично настроени към вярата към бог, може би това да ми е повлияло.
Какво разбирате под Бог? ами някой...не който ни е създал, ами ни наблюдава..не знам..
Върнете се в началото Go down
 
Има ли Бог?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Забавления :: Сериозно-
Идете на: